Ako zorganizovať svoje šperky?

Určite to poznáte. Vlastníte mnoho všakovakých šperkov, no keď sa ráno obliekate a máte v mysli práve ten jeden, ktorý by sa k vášmu outfitu hodil najlepšie, tak ho medzi všetkými kúskami roztrúsenými po vašej izbe neviete nájsť. Hodinky na nočnom stolíku, náhrdelník na poličke pri knihách, náušnice pri zrkadle v kúpeľni a retiazka zamotaná v košíčku s ostatnými šperkami.

Človek sa v tom jednoducho nevyzná. Jedno riešenie na tento problém tu je, a to spraviť si vo svojich šperkoch poriadok. V dnešnej dobe existuje mnoho spôsobov, ako si šperky vhodne zorganizovať, niekedy však stačí mať len trochu času a kreativity a môžete si vyrobiť svoj vlastný organizér. Ak sa teda šperkovnicu odhodláte kúpiť či vyrobiť, prípadne ak jednu doma vlastníte, no neviete, ako v nej šperky správne uložiť, radi vám predstavíme pár tipov, ktoré vám zaručene pomôžu.

Majte na dosah šperky, ktoré nosíte najčastejšie

Najdôležitejšiu skupinku šperkov tvoria tie kúsky, s ktorými ženy prichádzajú do styku najčastejšie. Väčšinou ide o snubný prsteň, retiazku darovanú k významnej udalosti, ako sú napríklad promócie alebo krstiny, či náušnice zo zlata po babičke. Tieto šperky sú neoddeliteľnou súčasťou nášho života, a preto je potrebné, aby ste sa o nich dôkladne starali. Majte ich teda vždy nablízku a uschovávajte ich vo vašej šperkovnici vo vrchnej časti. Ak vlastníte veľké množstvo šperkov, tak určite zainvestujte do šperkovnice s mnohými oddielmi, ktorá vám poskytne dostatok možností na ich uloženie. Netreba podceniť ani interiér, my odporúčame voliť zamatové materiály, ktoré okrem štýlového vzhľadu zabraňujú nechcenému poškodeniu šperkov odrením.

Rovnaké typy šperkov ukladajte spolu

Aby ste mali vo svojej šperkovnici prehľad, tak by ste si mali svoje šperky zorganizovať podľa určitého systému. Je množstvo rád, ako si ich triediť, no výber záleží od vás a vašej preferencie. Najčastejšie sa šperky ukladajú do skupiniek podľa ich typu: náušnice, náramky, náhrdelníky či prstene. Vďaka tomu budete mať o svojich šperkoch prehľad za každých okolností. Keď ráno budete voliť svoj outfit a k nemu vyberať vhodný prsteň, ktorý podčiarkne vašu jedinečnosť, budete presne vidieť vaše možnosti: jemný strieborný prstienok, výrazný prsteň zo zlata či extravagantný kúsok s farebnými diamantmi. Ďalším plusom je, že keď vás partner bude chcieť prekvapiť darčekom, bude mu stačiť nakuknúť do vašej šperkovnice a rýchlo zistí, aký kúsok by bol vhodný doplniť.