Zima sa vrátila. Napadalo 40 cm snehu.

Po relatívne teplom januári nás potrápi návrat mrazivej zimy. Prvý februárový víkend(2018) bude sprevádzaný chladným vetrom a miestami napadlo už 30 centimetrov snehu. Chladné počasie s mínusovými teplotami by malo pretrvávať počas celého nasledujúceho týždňa.

Ako informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojej stránke, zima sa nám ešte pripomenie. Na naše územie smeruje chladný morský vzduch od severozápadu, ktorý v najbližších dňoch pocítime na vlastnej koži.

Meteorológovia upozorňujú, že blížiaci sa studený front bude pretrvávať takmer celý nasledujúci týždeň. „Keďže sa ochladí veľká časť Európy, ochladenie nebude krátkodobé a studený vzduch sa v našej oblasti s vysokou pravdepodobnosťou udrží minimálne týždeň,“ informoval SHMÚ, ktorý zdôraznil, že môže ísť aj o dva týždne.

Počasie v regiónoch:

 

Na západnom Slovensku prevažne zamračené a občasný dážď. Najnižšie ranné teploty 3 až 0 a najvyššie denné 2 až 5 stupňov C.

Na strednom Slovensku prevažne zamračené a sneženie. Najnižšie ranné teploty 2 až -3 a najvyššie denné 0 až 4 stupne C.

Na východnom Slovensku prevažne zamračené a sneženie. Najnižšie ranné teploty 2 až -2 a najvyššie denné 0 až 4 stupne C.

 

Počasie na horách:

 

Vo výške 1000 m prevažne zamračené a sneženie. Najnižšia ranná teplota -4 a najvyššia denná -1 stupeň C.

Vo výške 1500 m prevažne zamračené a sneženie. Najnižšia ranná teplota -7 a najvyššia denná -4 stupne C.

Vo výške 2000 m prevažne zamračené a sneženie. Najnižšia ranná teplota -10 a najvyššia denná -7 stupňov C.