Zavraždili novinára Kuciaka a jeho partnerku

Vo Veľkej Mači zastrelili reportéra Aktualít Jána Kuciaka a jeho priateľku Informáciu priniesol Denník N, ktorému to potvrdilo ministerstvo vnútra.

Policajný šéf Tibor Gašpar na tlačovej besede uviedol, že smrť novinára a jeho družky pravdepodobne súvisí s jeho prácou.

“Národná kriminálna agentúra začína trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy,” povedal pre SME šéf NAKA Peter Hraško. Na mieste sú policajti.

Ján Kuciak mal 27 rokov bol členom investigatívneho tímu spravodajského webu Aktuality.sk a venoval sa hlavne podozreniam z daňových podvodov.

Redaktor Aktuality.sk Ján Kuciak sa vo viacerých článkoch venoval kauzám spojeným s kontroverzným podnikateľom Mariánom Kočnerom, o kočnerovi bol aj jeho posledný článok.

V septembri minulého roka šéfredaktor Aktuality.sk Peter Bárdy upozornil, že Jána Kuciaka zastrašoval Marián Kočner.
„Včera telefonoval Marián Kočner nášmu investigatívnemu reportérovi Jánovi Kuciakovi, ktorý pravidelne píše o Kočnerových kontroverzných biznisoch. Tentoraz o tom, že Kočner predal svoj byt v rezidencii Bonaparte. Oznámil mu, že sa začne zaujímať o jeho rodičov a rodinu. A že ak zistí „akúkoľvek špinu”, tak ju zverejní,” povedal vtedy Bárdy.