Veľkolepý návrat Ronalda, Pirlo: Jeho príchod nám pomohol

Rím 2. novembra (TASR) – Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo sa triumfálnym spôsobom vrátil do súťažného diania po takmer trojtýždňovej karanténe, v ktorej sa ocitol po nákaze koronavírusom a opakovaných pozitívnych výsledkoch testov.

V nedeľňajšom stretnutí 6. kola Serie A proti Spezii sa dostal do hry v 56. minúte za stavu 1:1, o dvadsať minút už Juventus Turín viedol 4:1 aj vďaka jeho dvom presným zásahom vrátane víťazného. Ten zaznamenal iba tri minúty od svojho príchodu na ihrisko, druhý gól pridal v 76. minúte z jedenástky.

Úradujúci taliansky majster sa po dvoch ligových remízach dočkal na pôde nováčika plného bodového zisku, v tabuľke je tretí s dvojbodovým mankom na Sassuolo, štyri body stráca na lídra súťaže AC Miláno.

Dlhší čas som bol mimo diania napriek tomu, že som nemal žiadne symptómy. Mám veľkú radosť, že som sa konečne mohol pripojiť k spoluhráčom a môžem robiť to, čo mám najradšej – hrať futbal,” dodal 35-ročný kanonier, ktorý má po troch ligových stretnutiach na konte päť presných zásahov.

Počas Ronaldovej absencie strelil Juventus v štyroch zápasoch len štyri góly a dosiahol jediné víťazstvo. “V druhom polčase sa naša hra príchodom Ronalda zlepšila, hráči si na ihrisku viac verili a boli nebezpečnejší v ofenzíve. Jeho príchod na ihrisko nám veľmi pomohol,” vyzdvihol Ronaldov prínos tréner “starej dámy” Andrea Pirlo.