Peter Pellegrini navštívi o dva týždne Ruskú federáciu.

Cesta je naplánovaná na 5. a 6. júna 2019. Hlavnou témou rokovaní má byť preprava zemného plynu. „Ide o budúcnosť jeho tranzitu smerom z Ruska na Ukrajinu cez slovenské územie,“

Slovensko by v tejto súvislosti stratilo veľké peniaze z poplatkov za tranzit ďalej do Európy. Eustream, dcérska spoločnosť Slovenského plynárenského priemyslu, zaznamenala v roku 2017 výnosy v objeme až vo výške 760 miliónov eur za prepravu ruského plynu. Po novom by to mohlo byť možno až o dve tretiny menej. „Náš premiér chce dosiahnuť, aby tranzit fungoval na prijateľnej úrovni,“ poznamenal zmienený zdroj Pravdy.

Podrobnosti o chystanej návšteve Pellegriniho v Rusku si prečítajte zajtra v denníku Pravda: S kým bude rokovať? S prezidentom Vladimirom Putinom alebo s predsedom vlády Dmitrijom Medvedevom? Alebo sa stretne s obidvoma ruskými lídrami? Čo očakávajú od návštevy slovenského premiéra experti zaoberajúci sa dodávkami a tranzitom ruského plynu do európskych štátov? Ako sa vyvíjajú rusko-slovenské politické a ekonomické vzťahy v posledných rokoch?