Najbohatší Čech Kellner má 264 miliárd . Babiš štyrikrát menej , píše Forbes

Najbohatším Čechom zostáva podľa časopisu Forbes majiteľ investičnej skupiny PPF Petr Kellner s majetkom odhadovaným na 10,6 miliardy dolárov (264 miliárd Sk). Druhý je majiteľ Agrofertu a minister financií Andrej Babiš (ANO) sa imaním za 62 miliárd a tretí vlastník realitnej skupiny CPI Radovan Vítek s majetkom 47 miliárd korún.

kellner

Kellner sa v novom rebríčku vrátil medzi stovku najväčších boháčov sveta. Magazín Forbes to v utorok uviedol na svojom webe.

Najbohatším človekom sa v 30. ročníku rebríčku stal po sedemnástykrát zakladateľ Microsoftu Bill Gates s majetkom za 75 miliárd dolárov. Na zoznam ľudí s majetkom vyšším ako jedna miliarda dolárov sa tento rok dostalo 1810 ľudí a ich súhrnné imanie je 6,48 bilióna dolárov. Podľa Forbesu ich vlani bolo o 16 viac a mali celkový majetok za 7,05 bilióna dolárov. Priemerné imanie kleslo po prvýkrát od roku 2010, uviedol časopis.

Čechov sa do rebríčka dostalo päť. Kellner je tento rok na 96. mieste, Babiš obsadil 688. pozíciu a Vítek 959. miesto. Českú päticu doplňuje Karel Komárek s majetkom za zhruba 40 miliárd Sk na 1121. pozícii a Pavol Tykač s majetkom odhadovaným na 30 miliárd korún na 1476. mieste.
Babiš na Kellnera stále nemá

Kellner bol podľa Forbesu naposledy v poradí boháčov tak vysoko v roku 2011. “Za rastom jeho imanie stojí predovšetkým rozdelenie telekomunikačnej skupiny O2 na retailovú časť O2 Slovakia a na infraštruktúrne spoločnosť Cetin.