Masáž prostaty pomáha proti častému močeniu

Muži nad 40tkou začínajú trpieť častým močením v noci, ale aj cez deň. Za prvé to prerušuje zdravý spánok a cez deň obťažuje častou návštevou WC. Za tým všetkým je prostata.

Čo je to prostata

Prostata (alebo predstojná žľaza je súčasťou mužského pohlavného ústroja. Tvorí ju rada cca 50 žliazok, ktoré uvoľňujú prostatický sekrét.

Umiestnenie: nájdeme ju v priestore medzi lonovou kosťou a konečníkom pod močovým mechúrom okolo močovej trubice. Dotýka sa steny konečníka a je tak ľahko dostupná.

Sekrét prostaty : sekrét prostaty je súčasťou ejakulátu a životaschopnosť spermií.

Veľkosť : Prostata zdravého muža je veľká asi ako gaštan. Pokiaľ má skôr rozmer malého vajíčka, môže byť zväčšená a je nutné navštíviť lekára.

Hmotnosť: Pri narodení je jej hmotnosť 3-5 gramov. Nemení sa výrazne do puberty, kedy dochádza k rastu. U dospelého muža váži 12-25 gramov.

Liečebná a zároveň erotická masáž prostaty

Všetko, čo môže skvalitniť osobný alebo partnerský sex, by sa malo skúsiť.  Preto sa neodhovárajme od zážitkov, ktoré nás môžu obohatiť.

Na začiatku je určite najdôležitejšie dosiahnuť zhodu, t.j. partneri by sa mali dopredu dohodnúť, že chcú túto praktiku vyskúšať. Má to svoj význam tiež z praktického hľadiska, aby sa muž dopredu pripravil, vyprázdnil a poriadne umyl.

Bez dostatočnej hygieny by mohol byť zážitok skôr traumatizujúci, muž by sa cítil trápne a žena by sa mohla zľaknúť a nabudúce partnera odmietnuť. Predchádzajúca konverzácia je dôležitá aj z psychického hľadiska, je vždy dobré si veci premyslieť a pripraviť sa na všetky alternatívy a potom s pokojným vedomím pristúpiť ku stimulácii.

U väčšiny ľudí to takto funguje, sú však aj takí, ktorí dávajú prednosť spontánnym akciám a nechávajú sa viesť fantáziou a vzrušením. Títo väčšinou nemávajú žiadne predsudky, je pre nich najdôležitejšia animálna stránka veci a miera lásky ku partnerovi, pre ktorého uspokojenie by urobili všetko. Prípadné komplikácie (ušpinenie od stolice a pod.) ich ani neodradia, ani im nepripadajú odpudivé. Takýto prístup však nemusia mať obaja partneri, preto je lepšie sa dohodnúť a pripraviť vopred.

Masáž prostaty – ako na to a čo k tomu je potrebné

Masáž prostaty je akt, ktorý vyžaduje svoj čas. Najlepšou polohou je, keď sa muž pohodlne položí na chrbát, pokrčí a mierne roztiahne stehná, rukami si môže trochu i roztiahnuť polky zadočku a hlavne sa uvoľniť. Akékoľvek stiahnutie by mu prinieslo skôr nepríjemné pocity. Partnerka mu najskôr namaže s gélom a premasíruje hrádzu a okolie análneho otvoru, čo prispeje k jeho uvoľneniu. Potom prstom (najlepšie prostredníkom) preniká pomaly dovnútra k jeho konečníku a kĺzavým pohybom kopíruje vrchnú stenu, t.j. smerom ku bruchu. Výborná pomôcka je ak menší vibrátor.

Asi na vzdialenosť prstu nahmatá mäkkú a guľatú plôšku, ktorý vyčnieva zo sliznice. Zdravá prostata je vo veľkosti orecha, ale je to individuálne. V tejto polohe je prostata dobre hmatateľná, pretože je uvoľnená a vystúpená. Masírujeme ľahkými krúživými pohybmi všetkými smermi a pozorujeme reakciu partnera. Pri väčšom stisku by mohol muž pociťovať bolesť a prostata by sa stiahla. Je dôležité si to vyskúšať a nacvičiť.

Výhody masáže prostaty

-Lieči problémy s častým močením

-Odďaľuje zväčšovaniu prostaty

-Prevencia rakoviny prostaty

-Nový typ vzrušenia pre muža

-Zvyšuje libido