Kde opraviť alebo previnúť motor?

MEZ Elektromotory, s.r.o.

Spoločnosť  MEZ elektromotory bola založená v roku 1989. Z rodinnej firmy na opravy elektromotorov sa postupne vyformovala stabilná spoločnosť s kvalifikovaným personálom, dlhoročnými skúsenosťami a rozšíreným portfóliom činností.

Medzi  významných zákazníkov patria:
» U.S. Steel Košice
» ENEL Slovenské elektrárne, a.s.
» Mondi SCP, a.s.
» Železiarne Podbrezová, a.s.
» Slovak Steel Mills
» Chemosvit, a.s.
» Agrana Cukrovary

Všetkým zákazníkom firma ponúka profesionálny a odborný prístup, spoľahlivosť, poradenstvo, ako aj individuálne riešenia.

Hlavným krédom spoločnosti je vysoký štandard a kvalita ponúkaných služieb. Od roku 2007 má zavedený systém riadenia akosti ISO 9001:2009.

Prečo opravovať elektromotor?

Elektromotor sa, práve tak ako každá iná vec, môže pokaziť a teda aj opraviť. Jeho oprava je ale pomerne náročná a tým pádom relatívne drahá. Elektromotory, ktoré sa normálne vyskytujú v bežnej domácnosti sa v dnešnej dobe už viac-menej ani neopravujú. Je ekonomicky výhodnejšie kúpiť nový mixér, ako opravovať elektromotor v starom. Veľa elektromotorov sa však opraviť rozhodne oplatí.

Ako sa opravuje elektromotor?

Možno najznámejšou opravou elektromotorov je prevíjanie elektromotora. Ak sa v elektromotore poškodí vinutie, správnym previnutím vrátite motoru život.

Menej známym možným poškodením motora je, keď vinutie síce ostane v poriadku, ale z nejakého dôvodu nesprávne funguje ložisko. Aj túto časť je možné opraviť, vymeniť a dokonca aj servisovať – kedysi sa ložiská zvykli preolejovať, hoci to už dnes nie je až také bežné. Pri akomkoľvek zásahu do ložiska, prípadne po jeho kompletnej výmene, je samozrejme potrebné skontrolovať, respektíve doladiť vyváženie, aby motor fungoval správne.

Našim zákazníkom ponúkame kompletnú starostlivosť o elektromotory ako je bežná údržba, či revízie elektromotorov. Zabezpečujeme stredné aj generálne opravy a to motorov asynchrónnych a jednosmerných všetkých značiek až do výkonu 300 kW. Práve tak zabezpečujeme aj záručný a pozáručný servis.

Samozrejmosťou sú už vyššie spomínané prevíjanie a výmena ložísk elektromotorov. Prevíjame AC aj DC motory do hmotnosti 30 ton bez obmedzenia výkonu.

Prevíjanie a generálne opravy elektromotorov, transformátorov, bremenových elektromagnetov a generátorov

» prevíjanie AC, DC motorov bez obmedzenia výkonu
» bez obmedzenia výkonov do 30 ton hmotnosti
» generálne opravy el. motorov, záručný a pozáručný servis