Jozef Švagerko reaguje na svoju kauzu

“Ja, primátor, Jozef Švagerko, chcem sa vyjadriť k udalostiam z posledných dní. V prvom rade plne uvedomujem vzniknutú situáciu, ktorú som spôsobil a úprimne ju ľutujem. Som pripravený niesť všetky následky a odstúpiť z postu primátora.

Dovoľte mi aj touto cestou ospravedlniť sa v prvom rade mojej manželke – mojim deťom – mojej rodine. Rodina je to najcennejšie čo mám, prečo žijem a preto moje prvé slová patria Vám, mojej milovanej rodine.

Dovoľte mi aj vy drahí Popradčania, Vážení kolegovia, ctení poslanci vyjadriť mi úprimné prepáč za situáciu, ktorú som spôsobil. Plne si uvedomujem ako sa v meste menili podmienky po mojom predchodcovi, koľko námahy sme museli vynaložiť k tomu, aby mesto bolo lepšie a malo krajšiu víziu ako pred tromi rokmi keď sme začínali.

Moja chyba tieto pozitívne veci nezmení, avšak viem že vrhá na ne nepekný tieň. A okrem iných, ale aj z týchto dôvodov sa chcem úprimne ospravedlniť, verejne sľúbiť a všetkých v meste uistiť, že pozitívnu cestu, ktorú sme si pred tromi rokmi nastúpili a budeme ju naďalej rozvíjať, pokračovať v nej a naďalej ešte viac bojovať, ešte viac pracovať a ešte viac pre Poprad žiť.”