Ako za deň zvládnuť čo najviac úloh

Prísť na to, ako zvládnuť všetky úlohy za jeden deň môže byť veľkou námahou, a práve preto sú zoznamy úloh tak veľmi dôležité. V súčasnosti je vytvorenie zoznamu úloh každodenným rituálom každého administratívneho pracovníka.

Zhrnuli sme niekoľko tipov na vytvorenie a správu dokonalého zoznamu úloh.

Majte len jeden zoznam
Aby bolo možné kontrolovať priebeh, majte svoj zoznam úloh vždy k dispozícii. Zoznam majte na jednom mieste, či už je to ručne napísaný zoznam vo vašom denníku alebo ako text v rohu vášho stola alebo vo forme viacnásobných aplikácií vo vašom smartfóne. Kľúčom je vytvoriť jeden zoznam a vrátiť sa k nemu vždy po ukončení úlohy.

Pravidlo 1-3-5
Spolupracujte so svojím odkladaním úloh do poslednej chvíle v tom zmysle, že si uvedomíte vyššiu prioritu niektorých úloh. Vychádzajte z predpokladu, že za jeden deň môžete dokončiť jednu veľkú úlohu, tri stredne veľké úlohy a päť malých úloh. Tieto urobte tak najlepšie, ako sa len dá. Potom na konci vášho pracovného dňa si vytvorte ďalšie pravidlo 1-3-5 pre nasledujúci deň. Toto eliminuje nutnosť rozhodovania sa hneď ráno, ktorou trpíme všetci.

Horúci zemiak hneď z rána
Najlepším návykom, ktorý si môžete osvojiť je jednoduchý: vaše najťažšie úlohy urobte ako prvé hneď ráno. Takto môžete fungovať po zvyšok dňa s pocitom, že najhoršie máte za sebou.

ABBYY