Zomrel George Michael

George Michael zomrel 25. decembra 2016, vo veku 53 rokov, doma v Goring-on-Thames v Oxfordshire. Podľa jeho agenta Michaela Lippmana zomrel na následky zastavenia srdca. Dôvod jeho smrti však nebol oficiálne potvrdený.

George Michael

Narodil sa v severnom Londýne ako syn cyperského Gréka, prisťahovalca menom Kyriacos Panayiotou, ktorý sa v päťdesiatych rokoch minulého storočia presťahoval do Anglicka a zmenil si meno na Jack Panos.

Georgeov starý otec z matkinej strany pochádzal z chudobnej robotníckej anglickej rodiny a stará matka naopak z bohatej židovskej rodiny.

Aj keď 9. septembra 1982 spolu so svojim priateľom zo školy menom Andrew Ridgeley vydal ako Wham! debutovú pieseň Young Guns, jeho otec Jack bol dosť skeptický. Otec vlastnil v Edgware dobre zabehanú reštauráciu a prial si pre syna kariéru inú ako hudobnú.

Chcel aby sa jeho jediný syn vyučil v dajakom tzv. “slušnom zamestnaní”. Ale po prvých drobnejších úspechoch nasledoval jeden hit Wham! za druhým a vtedy dokonca i jeho otec zmenil názor.