Slovensko na MS v hokejbale je vo finále!

Slovensko-České derby rozhodlo 9. 6. 2017 o partnerovi Kanady vo finále. Semifinále Majstrovstiev sveta v hokejbale nemalo favorita. Slovensko obhajovalo titul, domáci hrali doma. Pre Slovensko hrala šnúra zápasov bez prehry, pre domácich hralo plné hľadisko. Šťastnejší nakoniec boli slovenskí hráči, ktorí zvíťazili až po samostatných nájazdoch.

V prvej tretine mal zo slovenských hokejbalistov najväčšiu šancu Hrivnák, ale šancu mu brankár domácich vychytal. Najväčšia šanca domácich prišla v oslabení, v ktorom z brejku trafili tyčku. V prvej tretine sa hral otvorený hokejbal, ale obidve mužstvá hrali zo zabezpečenej obrany. Preto veľa gólových šancí diváci nevideli.

Aj druhá tretina bola najmä o bojovnosti, rýchlosti. V priebehu tretiny to už bolo aj o veľkej nervozite, pretože zápas naberal na obrátkach. Najväčšiu šancu zo slovenských hráčov mal Oravec, keď išiel sám na brankára, ale loptičku pomedzi betóny neprepasíroval. U domácich najväčšiu šancu mal Wrobel, ale Petrík šancu zlikvidoval.

Do tretej tretiny vstúpili lepšie Slováci. Boli aktívnejší, útočnejší a v oveľa lepšom tempe. Hralo a prevažne v obrannom pásme domácich. Česi ale spálili obrovskú šancu, keď sa ocitli v prečíslení 2 na 1. Petrík ale zmaril šancu súpera. Hralo sa stále v tempe a bolo pozitívne, že obidve mužstvá hrali útočne a chceli vyhrať zápas v riadnom hracom čase. Tri minúty pred koncom mal český výber obrovskú šancu, pretože Blahút zo slovenského mužstva išiel na trestnú lavicu si sadnúť na štyri minúty. Domáci tím, ale presilovku nevyužil a keďže potom zle striedal, rovnovážny stav hráčov na ihrisku sa našťastie vyrovnal. Stav sa do konca riadneho hracieho času nezmenil, preto sa išlo do predĺženia.

V predĺžení sa nehrala žiadna obrana, obidve mužstvá mali viaceré výborné gólové šance na rozhodnutie zápasu, ale brankári boli výborní. V predĺžení mali slovenskí hráči výhodu presilovej hry, ale jedinú šancu na skórovanie mal Blahút, ale strelu mu obrana zblokovala. Aj naďalej sa hralo stále útočne a šancí bolo na obidvoch stranách dostatok. V samotnom závere mali domáci výhodu presilovej hry, ale Pospíšil dve sekundy pred koncom trafil tyčku a stav sa tak nezmenil. Ostal po predĺžení 0:0 a o víťazstve rozhodli až samostatné nájazdy.

V nájazdoch dali góly za Slovensko Oravec, Svitana a opäť Svitana a vyhrali sme v nich nad Českou republikou 3:2.

Slovensko je vo finále majstrovstiev sveta v hokejbale! Pozrite sa, ako Patrik Svitana rozhodujúcim nájazdom poslal domácich Čechov do boja o bronz a svoj tím do boja o zlato. Slovensko na nohách, fandíme našim chlapcom v sobotu od 16:50 v priamom prenose 213Hokejbal.skhokejbal