Senzácia Petra Vlhová prvá

vlhová petra

Petra Vlhová víťazka

20 ročná Petra Vlhová aj v druhom kole na dynamickej a pomerne jednoducho postavenej trati predviedla najagresívnejšiu jazdu, v každom nájazde okolo tyčí hľadala priamu líniu.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová vybojovala vo švédskom lyžiarskom stredisku Aare svoj životný úspech vo Svetovom pohári. Senzačne ovládla slalom a po troch rokoch vybojovala pre Slovensko triumf vo Svetovom pohári.

Po prvom kole slalomu bola na prvom mieste časom 51,70 sekundy. 20-ročná lyžiarka zvíťazila o 28 stotín sekundy pred Nórkou Ninou Loesethovou. V druhom kole potvrdila skvelý výkon a získala zlato.

Vlhová prekvapila lyžiarsky svet, keď štartovala s číslom 19 a predbehla všetky súperky. Mladá lyžiarka tak potvrdila vynikajúcu formu.

Pred dvomi týždňami dosiahla doteraz najväčší úspech vo Svetovom pohári, keď v americkom Aspene skončila v slalome na siedmej priečke.

Nečakala som takýto výsledok, ale chcela som ísť naplno. Verila som si, už štvrté miesto po prvom kole v Aspene ukázalo, že na to mám,” povedala po prvom kole pre RTVS Vlhová.