Ramsay so Šatanom zverejnili prvú nomináciu pred MS v hokeji 2019

Slovenská hokejová reprezentácia odštartuje v pondelok spoločnú prípravu na domáci svetový šampionát, ktorý sa uskutoční od 10. do 26. mája v Bratislave a v Košiciach.

V nominácii kanadského trénera Craiga Ramsayho na úvodný tréningový kemp a prípravný duel so Švédskom (4. apríla v Topoľčanoch) sa nachádza 22 hráčov vrátane útočníka Ladislava Nagya a viacerých hokejistov z KHL.

Národný tím absolvuje v priebehu apríla a mája dovedna deväť zápasových previerok, z toho päťkrát nastúpi na domácej pôde.

Najskúsenejší je obranca Sersen

Najskúsenejším mužom v aktuálnom menoslove je obranca Slovana Bratislava Michal Sersen, ktorý má na konte 114 štartov v najcennejšom drese. Najlepším strelcom je Ladislav Nagy s 33 presnými zásahmi v 108 dueloch.

V nominácii sa neocitol ani jeden nováčik, ale na súpiske figuruje štvorica hokejistov, ktorá neodohrala v národnom tíme viac ako päť duelov. Sú to brankár Andrej Košarišťan a útočníci Adam Liška, Tomáš Mikúš a Dávid Gríger.

„Už na februárovom zraze sme chceli vyskúšať Grígera. Na poste centra to bude asi najväčší boj o miesta, a tak sme radi, že ho uvidíme. Mikúš bol v príprave už počas minulej sezóny, ale mal smolu na zranenie. Teraz ho radi zase privítame v reprezentácii,“ uviedol generálny manažér slovenskej reprezentácie Miroslav Šatan.

Zloženie realizačného tímu

Štyridsaťštyriročný Šatan na štvrtkovej tlačovej konferencii zároveň predstavil zloženie realizačného tímu, ktorý sa predstaví na MS. Asistentmi hlavného kouča Ramsayho budú Róbert Petrovický, Michal Handzuš a Andrej Podkonický.

Posledný menovaný sa pripojí k mužstvu až po ukončení klubových povinností v HKM Zvolen. Handzuš v tejto sezóne absentoval na lavičke reprezentácie, ale v minulom ročníku už v tejto pozícii vypomáhal.

„Michal určite vníma to, že nastal čas, kedy môže svojimi skúsenosťami pomôcť mužstvu, hlavne v individuálnom prístupe k jednotlivým hráčom v tréningoch aj počas zápasov. Je veľmi rešpektovaný medzi hráčmi a verím, že to bude mať pozitívny vplyv na tím,“ povedal Šatan.

Nominácia slovenskej hokejovej reprezentácie

  • na prvý týždeň spoločnej prípravy pred MS 2019

Brankári: Július Hudáček (Spartak Moskva/KHL, 42 zápasov/0 gólov, Andrej Košarišťan (HC Nové Zámky, 3/0)

Obrancovia: Michal Čajkovský (Dinamo Moskva/KHL, 48/5), Mário Grman (HC Slovan Bratislava/KHL, 16/0), Martin Chovan (HC 07 Detva, 7/1), Adam Jánošík (HC Slovan Bratislava/KHL, 61/3), Mislav Rosandič (Mountfield Hradec Králové/ČR, 11/0), Michal Sersen (HC Slovan Bratislava/KHL, 114/9), Martin Štajnoch (Red Bull Salzburg/EBEL, 22/0), Peter Trška (HC Vítkovíce Ridera/ČR, 19/0)

Útočníci: Martin Bakoš (HK Soči/KHL, 59/12), Dávid Buc (HC Slovan Bratislava/KHL, 26/2), Lukáš Cingel (Mountfield Hradec Králové/ČR, 51/4), Dávid Gríger (HC Karlove Vary/ČR, 1/1), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha/ČR, 52/12), Adam Liška (HC Slovan Bratislava/KHL, 2/0), Tomáš Mikúš (HC Karlove Vary/ČR, 1/0), Ladislav Nagy (HC Košice, 108/33), Matej Paulovič (Mountfield Hradec Králové/ČR, 18/3), Radovan Puliš (HC 07 Detva, 10/4), Matúš Sukeľ (HC Slovan Bratislava/KHL, 14/0), Radoslav Tybor (HC Vítkovice Ridera/ČR, 41/4)

Realizačný tím: Miroslav Šatan (generálny manažér), Zuzana Chrenková (manažérka), Craig Ramsay (hlavný tréner), Michal Handzuš, Róbert Petrovický (asistenti trénera), Ján Lašák (tréner brankárov), Igor Andrejkovič (videoanalytik), Róbert Bereš (kondičný tréner), Pavol Lauko (doktor), Vladimír Čavojec, Andrej Foltýn (fyzioterapeuti), Rastislav Ladecký, Ľuboš Ondrejka (výstrojoví manažéri), Peter Jánošík (mediálny manažér)