Prvý zápas v Hartwall Areene: Slovensko zdolalo Francúzsko 5:2

HokejPrvý hokejový zápas Slovenska na tohtoročných majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Helsinkách sa skončil pre slovenské mužstvo viac než len dobre. Slováci svojho prvého súpera, Francúzsko, zdolali krásnym score 6:2. Slováci začali viesť už v prvej tretine pomerne skoro. V deviatej minúte sa to podarilo Miklíkovi. Postupne Slováci bodovali až krásnym skóre 4:0, kedy sa k moci dostali Francúzi a podarilo sa im priebežne dostať do slovenskej brány dva puky, no medzitým naši zdvihli počet gólov na 5. Konečné krásne skóre 5:2 je malým prvým víťazstvom.

Zaujímavosťami zápasu sú napríklad fakt, že Fíni odprezentovali nad ihriskom otočenú vlajku Slovenskej republiky a nepustili celú slovenskú hymnu. Tento zápas bol tiež pre kapitána Mira Šatana zaujímavý tým, že vyrovnal rekord Martina Štrbáka, ktorý po ňom ako druhý štartoval 162. krát v reprezentačnom drese a strelil 81. reprezentačný gól vôbec.

Hartwall Areene, Helsinki
Fínska hala Hartwall Areene, kde sa koná jedna polovica šampionátu (druhá časť šampionítu sa koná v Ericsson Globe v Stockholme), sa nachádza severne niekoľko kilometrov od hlavného mesta Helsinki. O Fínsku a hale, ktorá je známa ako miesto konania veľkých koncertov známych slávnych hviezd, je možné sa dočítať aj pár detailov na www.helsinki.cestovanie.biz. Najbližšie nás čaká ďalší zápas zajtra a to s domácim Fínskom.