Na MS v hokejbale Slovensko vyhralo nad Kanadou 3:0

Slovenskí hokejbalisti kraľujú skupine A1, keď z doterajších troch zápasov vyšli vždy víťazne. Včera porazili Kanadu rozdielom triedy.Vybojovali prvé miesto v skupine a vo štvrťfinále si zahrajú s Portugalskom.

Kanada mala Slovensku čo vracať, pretože pred dvomi rokmi práve Slovensko vyradilo vo štvrťfinále Kanadu, ktorá sa chystala na zlato a poslalo ju tak predčasne domov. Po troch víťazstvách 3:1 v skupine boli ale slovenskí hráči dostatočne sebavedomí, aby sa silného protivníka nezľakli a zdravo sa pobili o víťazstvo.

Prvá tretina priniesla vyrovnaný duel, v ktorom dominovali obrany. Väčšie šance na skórovanie si vypracovali hráči Kanady a to najmä v presilovke. Pár sekúnd hrali i 5 na 3, ale slovenskí hráči sa ubránili. Najväčšiu šancu Slovenska mal Martinusík minútu pred koncom tretiny, ale sám pred brankárom Kanady sa nepresadil. Prvá tretina ukázala, že sa proti sebe stretli dve vyspelé mužstvá, ktoré majú rešpekt pred súperom, pretože dokonale poznajú a uznávajú jeho kvality. I preto prvá tretina skončila 0:0, pretože obidve mužstvá hrali systémom, bezpečnosť na prvom mieste.

Aj druhá tretina sa už podobala akoby sa hralo play-off. Na rozdiel od prvej tretiny sa hra trochu viac otvorila a diváci videli behavejší hokejbal. Na úvodný gól zápasu sa čakalo dlho, ale všetci sa ho dočkali. Po bekhendovej strele Kollára dorazil loptičku do siete Boris Oravec a Slovensko viedlo v 22. minúte 1:0. O pár sekúnd nevyužili Slováci ďalšiu šancu na skórovanie. Na druhej strane Kanaďania nastrelili brvno Petríkovej brány. Následne mali Kanaďania presilovú hru. Zahrali ju výborne, ale obetavosť hráčov Slovenska slávila úspech a vyrovnávajúci gól nepadol. Po góle sa zámorskí hráči poriadne zahryzli do nášho mužstva, ale výborná obrana s výborným brankárom bola opäť úspešnejšia. Hra bola veľmi rýchla a videli sme výborný hokejbal. Slovenskí fanúšikovia sa dočkali v úplnom závere tretiny i druhý gól. Po vyhranom buly v útočnej tretine Kollárom, napriahol spoza modrej Filip Titka a prestrelil, minútu pred koncom tretiny, všetko a zvýšil na 2:0.

Tretia tretina začala presilovou hru Slovenska a aj keď v nej si nevypracovali čistú šancu, krátko po nej strelili tretí gól do siete Kanady. Presadil sa Jaroslav Martinusík. Kanaďania to niesli ťažko a o pár sekúnd malo Slovensko ďalšiu šancu presilovej hry. Tú už nevyužilo. Potom rovnakú výhodu nevyužili ani zámorskí hráči. V ďalšej slovenskej šanci sa ocitol Slovák, ale trafil iba konštrukciu kanadskej brány. Napriek viacerým dobrým šanciam na skórovanie diváci už ďalší gól nevideli a Slovensko tak porazilo Kanadu 3:0 a do play-off ide z prvého miesta.

Slovensko – Kanada 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 22. Oravec (Kollár, Hrivnák), 29. Titka (Kollár), 34. Martinusík (Rampáček, Bujdák)

Vylúčení: 5:3. Presilovky: 0:0.

Zostava Slovenska: Petrík – Minárik, Kačer, Titka, Blahút, Bujdák, Zelenka, Tupý, Dejneka – Rampáč