McGregor vs. Mayweather Víťaz Mayweather

Hovoria mu zápas storočia. V boxerskom ringu sa proti sebe postavia dvaja špičkoví športovci z dvoch odlišných športov – boxer Floyd Mayweather a zápasník v zmiešaných bojových umeniach (MMA) Conor McGregor.

40-ročný Američan Mayweather je bývalým šampiónom v rôznych hmotnostiach, medzi profesionálmi nikdy neprehral a kariéru končil s bilanciou 49:0. K návratu ho okrem peňazí primali nekonečné prekáračky s MMA zápasníkom Conorom McGregorom.

McGregor, 29-ročný Ír, patrí k najväčším osobnostiam prestížnej organizácie UFC. V minulosti dominoval pérovej hmotnosti, v súčasnosti drží opasok pre šampióna v ľahkej hmotnosti. V profesionálnej kariére má bilanciu 21:3, v UFC prehral zatiaľ raz. Zápas s Mayweatherom bude preňho boxerským debutom.

Zápas má aj podtitul „bitka peňazí“. Vysielanie funguje na princípe „pay-per-view“: každý divák si musí za zápas zaplatiť 99,95 dolára. Očakáva sa, že v tejto bitke môže číslo sledovanosti predbehnúť zápas Mayweathera s Filipíncom Mannym Pacquaiom spred dvoch rokov, ktorý si kúpilo 4,6 milióna ľudí.