Markíza +1 HD a Nova +1 HD – ďalšie programy s časovým posunom v ponuke Skylinku

Koncom roka 2016 zaradil Skylink prvý ako doteraz jediná satelitná platforma na našom trhu do svojej programovej ponuky zaujímavú inovatívnu novinku – programy vysielané s časovým posunom jednej hodiny.

Okrem programov vysielaných v štandardnom čase tak môžu zákazníci Skylinku programy daného programu sledovať aj o hodinu neskôr. Novinka sa veľmi osvedčila. Zákazníci Skylinku si pochvaľujú stále viac možností a väčší komfort pri plánovaní svojej televíznej zábavy.

„Sme veľmi radi, že sa pre náš koncept rozhodli aj ďalší dvaja prevádzkovatelia televíznych staníc s najväčšou sledovanosťou v Českej republike a na Slovensku – TV Markíza a TV Nova. Skylink týmto krokom sleduje trendy vytýčené najvyspelejšími satelitnými platformami v Európe,“ hovorí Jaromír Glisník, člen predstavenstva M7 Group S.A.

Od 19. 9. 2017 môžu všetci zákazníci Skylinku sledovať s hodinovým časovým posunom už 4 popredné komerčné slovenské a české televízne stanice – Markíza +1 HD, Nova +1 HD, JOJ +1 HD, Prima +1 HD (v rámci základného balíčka Digital) a navyše filmový kanál JOJ Cinema +1 HD (v rámci platených balíčkov).

Parametre pre naladenie Markíza +1 HD a Nova +1 HD:

Satelit                                    Astra 23,5°E

Frekvencia                           11 973 MHz

Polarizácia                            Vertikálna

FEC                                         2/3

Symblolová rýchlosť           29 900 KS/s

Norma                                   DVB-S2/8PSK

Pilot                                       OFF

Pozícia vo FastScan             4

Pre príjem programov vysielaných vo vysokom rozlíšení HD je nutný HD satelitný prijímač (najlepšie s označením Skylink READY).

 

PR M7 Group S.A.