Mamba zelená-Smrteľne jedovatý had ušiel z bytu a uštipol ženu

Smrteľne jedovatý had ušiel z bytu a uštipol ženu. Úrady vydali varovanie pre obyvateľov Prahy. V pražskej mestskej časti Barrandov zasahuje polícia aj záchranári. Z domu, kde chovali mambu zelenú, evakuovali päť ľudí. Na miesto dorazil aj odborník zo zoologickej záhrady a colní psovodi so špeciálne vycvičenými psami pre vyhľadávanie zvierat. Hada stále nenašli. Uštipnutú ženu previezli do nemocnice a podali jej sérum. Žena je momentálne v umelom spánku.

Mamba zelená

Bulvár hlási: Šok, panika! Prahu ovládla hrôza! Chcela žena spáchať samovraždu? Polícia intenzívne pátra po mambe zelenej.

Tridsaťročná pacientka, ktorú v pondelok večer v pražských Hlubočepoch poštípala mamba zelená, je stále v umelom spánku, jej stav zostáva vážny.

Pre ČTK to vo štvrtok povedal hovorca Všeobecnej fakultnej nemocnice (VFN) v Prahe Filip Brož. Hada sa zatiaľ nepodarilo odchytiť. Pravdepodobne zostal v dome, polícia jeho obyvateľov evakuovala.

Dnes sa skontrolujú nástrahy, či sa do nich had chytil,” povedal ČTK hovorca polície Jan Rybanský. V prípade, že sa tak nestane, bude sa v pátraní pokračovať, dodal. Okolnosti úniku smrteľne jedovatého hada policajti vyšetrujú, ženu vzhľadom k jej zdravotnému stavu zatiaľ nevypočuli. Podľa Broža zostáva stav ženy, ktorej bolo podané antisérum, vážny. “Musíme počkať ďalšie dni, aby sme vedeli, ako to pokračuje,” uviedol.

Podľa špecialistov na odchyt jedovatých hadov z pražskej zoologickej záhrady je veľmi nepravdepodobné, že had by vzhľadom na nízke vonkajšie teploty opustil múry bytu, prípadne domu.

Podľa wikipedie je had neutočný na ľudí:Dendroaspis viridis(MAMBA ZELENÁ) je zelenej farby so štíhlym telom a dlhým chvostom. Dospelé jedince dosahujú dĺžku 1,5 – 2 m. Je veľmi jedovatá, no iba zriedkavo prichádza do konfliktu so človekom. Mamba zelená je druh jedovatého hada z čeľade koralovcovitých. Žije v západnej Afrike.