Kiska sľúbil Remišovej post ministerky vnútra

Poslankyňa Národnej rady (SR) a bývalá predsedníčka poslaneckého klubu hnutia OĽaNO sa pridáva k vznikajúcej strane Za ľudí, ktorej lídrom je bývalý prezident Andrej Kiska. Oznámila to vo štvrtok na tlačovej konferencii. V strane sa chce podľa svojich slov venovať svojim doterajším prioritám – oblasti korupcie a bezpečnosti, ako aj práci polície a prokuratúry. Andrej Kiska sa vyjadril aj k daňovej kauze jeho firmy. Kiska povedal, že obvinený nateraz nebol a kauzu považuje za Ficovu pomstu.

Andrej Kiska oznámil, že zakladá novú politickú stranu začiatkom apríla. Ďalšie informácie zverejnil po skončení mandátu prezidenta. V prípravnom výbore novej strany sú Marek Hattas, Jana Žitňanská, Juraj Šeliga, Mária Kolíková, Vladimír Ledecký, Tomáš Valášek, Miroslav Kollár, Vladimíra Marcinková, Tomáš Meravý, Marek Antal, Lenka Balkovičová, Csaba Kiss, Viera Leščáková, Roman Krpelan, Alexandra Pivková, Tomáš Lehocký, Michal Luciak. Počas leta sa pripoja ďalší, avizoval Kiska.

Andrej Kiska skončil svoj mandát na poste prezidenta 15. júna. Následne 17. júna oficiálne predstavil tím a priority vznikajúcej strany Za ľudí. Pridali sa k nemu napríklad bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Mária Kolíková, bývala poslankyňa NR SR a Európskeho parlamentu Jana Žitňanská či bývalý veľvyslanec pri NATO Tomáš Valášek a organizátor zhromaždení Za slušné Slovensko Juraj Šeliga. S Kiskom na vzniku strany spolupracuje aj starosta Spišského Hrhova Vladimír Ledecký, primátor Hlohovca Miroslav Kollár či jeho spolupracovníčka z Prezidentského paláca Vladimíra Marcinková. Kiska svoju stranu definuje ako stredovú. Medzi priority strany bude patriť zdravotníctvo, školstvo, ale aj riešenie korupcie, regionálnych rozdielov či sociálne problémy.