Historický festival 2013 na Červenom Kameni láka súbojom rytierov

rytiersky turnaj na Červenom KameniČastá, 4. apríl 2013 – Hrad Červený Kameň sa po dlhých storočiach stane centrom rytierskeho zápolenia na koňoch. Rytieri z viacerých kútov Európy sa stretnú 18. – 19. mája 2013 na veľkom hrade v Malých Karpatoch, aby si vydobyli slávu a uznanie Vás všetkých.

Rotenstein: Historický festival je podujatie, na ktorom sa návštevníkom predvedú rytieri na koňoch a Hrad Červený Kameň po prvý krát ožije veľkolepými dvojdňovými rytierskymi slávnosťami s celou svojou krásou a noblesou. Ide o festival s novou koncepciou, ktorá nemá na slovenskej scéne žiadnu alternatívu.

Rotenstein:
Historický festival má za cieľ priblížiť širokej verejnosti rytierstvo dávnych čias. Časovo kladie dôraz na obdobie stredoveku a priestorovo sa zameriava na územie celej Európy. Tento krát však pôjde o priblíženie vtedajšej vojenskej elity – rytierstva. Rytieri nesúperili len na bojovom poli, ale tiež v turnajových súbojoch a práve takýto veľkolepý turnaj sme pre Vás pripravili. Sami si zvolíte svojho „favorita“, budete si môcť pripraviť transparenty na jeho podporu. Turnaj Vás vtiahne priamo do svojho diania. Návštevník bude mať okrem toho možnosť empiricky spoznať zbrane a zbroj z tohto obdobia, každodenný život a kultúru, na vlastné oči vidieť bojové techniky, či už v jednotlivých vystúpeniach alebo priamo v bitke „bez pravidiel“. Tam bude mať možnosť sledovať aj taktiku, ktorú využívali stredovekí vojvodcovia. Na všetkých čaká tiež remeselný jarmok, množstvo detských atrakcií, či workshopový stánok, kde bude možnosť otvorenej diskusie so slovenskými historikmi na tému rytierstva.
Buďte súčasťou „príbehu rytiera“ a jeho osudu.

Kompánia trnavských žoldnierov, Mýtna 2, 917 02 Trnava
www.historickyfestival.sk / www.kompania.sk / www.hradcervenykamen.sk /