Facebook upozorňuje svojich užívateľov

Facebook upozorňuje svojich užívateľov na bezpečnostnú hrozbu týmto oznamom:
V záujme vašej bezpečnosti sme vás možno nedávno odhlásili z vášho účtu na Facebooku. 25. septembra 2018 sme zistili útok na náš systém, pri ktorom útočníci odcudzili prístupové tokeny Facebooku. Prístupové tokeny sú ekvivalentom digitálnych kľúčov, ktoré mohli útočníci potom použiť na prevzatie kontroly nad účtami iných ľudí. Odhlásením ľudí z účtov zabraňujeme útočníkom použiť spomenuté tokeny na prístup k týmto účtom.
Ešte nevieme, či bol získaný prístup k informáciám niekoho na Facebooku, chceli sme vás však informovať o tom, čo podnikáme v záujme ochrany vášho účtu. Pokračujeme v skúmaní tejto situácie a o probléme sme informovali orgány presadzovania práva. Ak zistíme, že sa tento problém týka ďalších ľudí, ihneď ich odhlásime a budeme ich informovať o tom, čo sa stalo.
Ak sme vás odhlásili, budete sa musieť znova prihlásiť do svojho účtu, aby ste mohli pokračovať v používaní Facebooku alebo iných aplikácií, do ktorých sa prihlasujete cez Facebook. Nikto si nemusí zmeniť svoje heslo. Ak však máte problém znova sa prihlásiť do svojho účtu, prečítajte si, čo môžete urobiť.