Ďalšia nová satelitná televízia z družice Hispasat 30 W

Nová satelitná služba pod názvom Magnet TV, ktorú prevádzkuje firma Sortec na družici Hispasat 30 W. Základný balík Štart je za 3,9 eur, Rodina 7,9 eur, Trendy 11,9 eur. Sortec ponúkol predajcom satelitnej techniky možnosť profitu z predaja a montáže zariadení a predaja trojmesačných kupónov.

MAGNET-TV

V cene jedného poplatku je možnosť v rámci jedného užívateľa použiť 3 zariadenia. Služba využíva bezkartový systém a teda iba samotný modul Panaccess, ktorý sa jednoducho zasunie do TV prijímača so SAT tunerom, pre TV bez tunera bude možné použiž klasický sat prijímač s CI slotom. Výhodou distribúcie signálu cez Hispasat je použitie jednej polarizácie V a tiež skutočnosť, že všetkých 6 transpondérov je v jednom pásme, čo umožňuje jednoduché rozbočenie signálu, alebo dokonca použitie SAT zásuviek v sérii.

Za 3,90€ mesačne základná ponuka satelitných staníc na 3 televízne prijímače.

Čiastočnou nevýhodou vysielania je fakt, že signál z družice má menší elevačný uhol oproti doteraz používaným družiciam 23,5E, 16E a 0,8W, čoho následkom je v praxi v mestskej zástavbe v výškovými budovanmi a v údoliach množstvo problémov so zatienením signálu prekážkami. Napriek tomuto a ďalším problémom je tu určitá šanca rozvinúť danú službu na trhu. Za predpokladu, že dokáže k teraz ponúkaným programom pridať aspoň jeden unikátny obsah, ktorý by prilákal zákazníkov.

Hispasat 30W-5 , predtým nazývaný Hispasat 1E , je komunikačná družica geostacionárnej polohy postavená spoločnosťou Space Systems / Loral , je umiestnená na orbitálnej pozícii 30 stupňov západnej dĺžky, prevádzkovateľom je spoločnosť Hispasat . Satelit je založený na platforme SSL-1300 a jej životnosť je 15 rokov.

Družica sa dá naladiť v našich lokalitách na parabolu veľkosti od 60 cm.

Frekvencie: 11731,00 11771,00 11811,00 11851,00 11891,00 11931,00 vertikálne,všetky SR 30000,  FEC 5/6

Slavomír Turčáni v strede

„Myslíme si, že ľudia potrebujú väčší výber, lebo ostatné služby ponúkajú stále tie isté programy, čiže je tu priestor na alternatívu. Očakávame 100-tisíc aktívnych zákazníkov do štyroch rokov od spustenia služby v rámci celej SR a ČR,“ spresnil Turčáni.

Služba Pantelio obsahuje aj službu OTT pre mobilné zariadenia Android, iOS a samozrejme aj pre set top boxy. Takto sú obsiahnuté všetky možnosti príjmu TV signálu – satelitným aj pozemným vysielaním cez IP siete.

„Som si istý, že všetky tieto zmeny budú slúžiť v prospech operátorov, aby vedeli získať, čo najväčší počet nových zákazníkov a poskytli konkurenčnú výhodu,”  uzatvára Turčáni.

Finančne sa na štarte služby podieľa spoločnosť Panaccess z Nemecka.