Čerstvý a voňavý chlieb si môžete upiecť doma

Chceli by ste doma stále čerstvý chrumkavý chlieb? Ak je jeho vôňa práve to, čo vás ráno dokáže správne naladiť, mali by ste v kuchyni spraviť miesto domácej pekárni na chlieb!

Chuť čerstvého chlebíka pripomína domov, pokoj, rodinu, zázemie. Aj preto sa stal neodmysliteľnou súčasťou našich stolov. Chutný chlieb viete pripraviť aj doma, kedykoľvek budete mať naň chuť.
A môžete si toho dopriať oveľa viac – najlepšie domáce pekárne totiž zvládajú aj prípravu sladkého pečiva, bezlepkového chlebíka alebo žemlí. Zakúpenie domácej pekárne, ale nie je až také jednoduché.

 

Ponuka predajcov je samozrejme veľká, ale do domácnosti predsa chcete pre seba to najlepšie. Viete aký je najlepší materiál pre formu? S čím všetkým vám domáca pekáreň pomôže?

Náš test domácich pekární je prehľadný, aby ste rýchlo získali všetky potrebné informácie. Test je zostavený na základe výsledkov testovacích spoločností a s ohľadom na názory širokej verejnosti. Na našej stránke môžu najlepšie domáce pekárne získať hodnotenie aj o vás, našich čitateľov.

Domáca pekáreň vám pripraví vláčny a výborne prepečený chlebík s chrumkavou kôrkou. Vyberať by ste si ju mali podľa počtu členov rodiny – max. hmotnosť upečeného bochníka je totiž rôzna, prihliadať samozrejme treba aj na dostatočne vysoký príkon.

Ideálny spotrebič vám ponúka hneď niekoľko funkcií. Pri výbere pekárničky by ste sa preto mali zaujímať o jej funkcie a variabilitu využitia. Môže vám totiž pomôcť s ďalšími gastronomickými úlohami – od varenia džemov, prípravu kysnutého cesta na koláče až po pečenie korpusov, sladkého pečiva, bagiet, sekanej…

Nie každá pekáreň však dokáže upiecť bezlepkový chleba a bagety. Ak takéto pečivo plánujete pripravovať, vyberte si taký model, ktorý týmito funkciami disponuje. My sa vám pokúsime s výberom troška pomôcť.

Zostavili sme pre vás rebríček tých najlepších spotrebičov v tejto kategórii. Spriemerovali sme dostupné výsledky testov z domácich aj zahraničných zdrojov, zohľadnili recenzie a vaše skúsenosti.

Výsledkom je nasledujúca tabuľka:

Výsledky testu 2018 domácich pekární :

Miesto Model Hodnotenie Recenzie
1. Tefal PF 611838 Najlepšie Zobraziť produkt
2. ETA Delicca Najlepšie Zobraziť produkt
3. ETA Harmony Najlepšie Zobraziť produkt
4. Sencor SBR 930 Najlepšie Zobraziť produkt
5. Sencor SBR 1031 Najlepšie Zobraziť produkt
6. KENWOOD BM 250 Najlepšie Zobraziť produkt
7. Sencor SBR 760WH
Najlepšie Zobraziť produkt

Z akého materiálu má byť forma?

Nerezová forma je trvácna, nepoškriabe sa ani pri drsnejšom zaobchádzaní, ale na druhej strane sa niekedy stane, že sa chlieb (alebo iné cesto) mierne pripáli, prípadne neviete hotovú dobrotu vyklopiť. Dá sa tomu ale predísť tak, že po dopečení počkáte kým pochúťka vychladne. Otázka je či sa vám bude chcieť čakať. Teflónová forma je najmenej vhodná, drvivá väčšina sa im už vyhýba, pretože sa teflón zvykne odlupovať niekedy už aj pri obyčajných zrniečkach v celozrnnom chlebe. Keramická forma je najlepšia, zdravotne nezávadná, cenovo dostupná a bude vám veľmi dobre slúžiť. Nič sa z nej neodlúpi, s čistením nie je problém.

Čo viem pripraviť v domácej pekárni?

Pečenie chlebíka zvládne každá domáca pekáreň, aj tá najlacnejšia. Lacnejšie domáce pekárne (pár desiatok eur) okrem štandardného programu majú aj rýchly program prípravy chleba, ďalej zvládnu sladké cestá, upečú jemné francúzske pečivá a obvykle majú i funkciu prepečenejšej kôrky. Drahšie domáce pekárne (do 200 eur) upečú niekoľko druhov chlebov (taliansky, bezlepkový, špaldový, toastový a pod.), vedia urobiť marmelády a kompóty, urobíte v nich domáce jogurty a upečiete ešte aj čajové pečivo. Ak je to stále málo, tie špičkové najlepšie domáce pekárne urobia lievance, hravo si poradia s cestom na cestoviny či s buchtičkami.

Aká je spotreba energie?

Na upečenie jedného chlebíka, počas štandardného programu sa spotrebuje cca 0,4 kWh.

Víťaz testu 2018 domácich pekárni:

Tento model domácej multifunkčnej pekárne s moderným dizajnom vám umožní prípravu čerstvého chleba. Bohatá ponuka spolu 19 programov na chlieb, pečivo, koláč, džem aj cestoviny. Možnosť nastavenia si zafarbenia kôrky z troch variantov tmavá, stredná a svetlá.

Nechýba ani variabilita veľkosti chleba a to buď 750 g, 1 000 g alebo až 1 500 gramov.

Samozrejmosťou je odložený štart až po dobu 15 hodín a udržiavanie teploty po upečení po dobu 1 hodiny. Prehľadný displej vás informuje o všetkom a ovládanie je pohodlné a jednoduché. V balení nájdete aj bohatú výbavu pekárenských pomôcok.

Reálne recenzie a skúsenosť s produktom PF220838 pekáreň chleba TEFAL:

Prevzaté z porovnávača HEUREKA

100%

Odporúča produkt

Super pekáreň s veľa funkciami. Nepečie len chlieb ale aj ostatne veci, co dalšie pekárne nerobia.

   

  Overený zákazník Shoppie.skOverený zákazník

  100%

  • Pekáreň má 2 špirále takže chlebík je veľmi dobre prepečený.Pekáreň má veľa príslušenstva napr.na pečenie bagiet a ciabaty.
  • trochu tažšie sa vyklápa chlebík z formy po upečení

  Toto je moja tretia pekáreň ale ozaj veľmi prepracovaná .Celkom jednoducho sa ovláda ,výborne pečie .Odporúčam 🙂

   

  Overený zákazník Nelagatha111

  90%

  Odporúča produkt
  • množstvo programov
  • umelohmotné prevedenie
   Manželka na ňom zatiaľ piekla len niekoľko krát, ale je spokojná.Oproti predchádzajúcej pekárničke Moulinex, má výhodu v lepších kôrkach aj väčšom množstve náplne. Na druhú stranu,gramáž začína na 750 g, predtým sme mohli aj polkilový chlebík, čo je trebárs pre samotný manželský pár viac ako dostatočné, ale dá sa to obísť prispôsobením gramáže a času. Predchádzajúci Moulinex( dnes už tiež Tefal) mal povrch nerezový plech, táto pekárnička má lesklú umelú hmotu, náchylnú na poškrabanie, čo sa už stalo. Aj tak ale považujem výrobok za aktuálne najlepšiu malú pekárničku na trhu.