Bradáč Peter Sagan víťazom na belgickej klasike Kuurne – Brusel

Šesťdesiaty deviaty ročník jednorazových cyklistických pretekov Kuurne-Brusel-Kuurne (200,7 km) sa stal korisťou slovenského cyklistu Petra Sagana.

V dúhovom drese majstra sveta jazdiaci líder tímu Bora-Hansgrohe Peter Sagan bez väčších problémov triumfoval v špurte 5-člennej skupiny, v ktorej skončil druhý Belgičan Jasper Stuyven (Trek-Segafredo) a tretí Brit Luke Rowe (Team Sky). Sagan ukázal skvelú formu už v úvodný víkend tzv. klasikárskej sezóny v Európe, keď okrem nedeľňajšieho víťazstva bol v sobotu druhý na Omloop Het Nieuwsblad.

“Ďakujem celému tímu za podporu, všetci odviedli skvelú robotu. Dôležité bolo, že keď sa lámali preteky, bol som vpredu a dostal som sa do päťčlennej skupiny. V závere som nastúpil dosť skoro, bol to však krátky šprint,” povedal Peter Sagan v prvom rozhovore.

V rýchlom tempe po štarte končili pokusy o únik neúspechom. Napokon sa z pelotónu vyčlenila šestica v zložení Jürgen Roelandts (Lotto Soudal), Antoine Duchesne (Direct Energie), Sjoerd Van Ginneken Roompot), Guillaume Boivin (Israel Cycling Academy) a Alex Kirsch (WB Veranclassic Aqua Protect). K sextetu sa ešte pridali Maxime Farazijn (Sport Vlaanderen-Baloise), Sander Cordeel (Veranda’s Willems – Crelan) a David Boucher (Pauwels Sauzen – Vastgoedser). V polovici pretekov mala skupina náskok šiestich minút.

Ten začala postupne likvidovať skupina favoritov aj s Petrom. Saganom, ktorá sa ich vydala stíhať z rozdeleného pelotónu a napokon ju približne 35 km pred cieľom dostihla. Do útoku zavelil 25 km pred cieľom Stuyven a k Belgičanovi sa pridali Peter. Sagan spolu s Matteom Trentinom (QuickStep-Floors) a skupina favoritov sa rozpadla. Trojicu ešte dostihli Brit Rowe a Tiesj Benoot (Lotto Soudal) a pätica napokon zviedla vo finiši súboj o stupne víťazov.

Na poslednú chvíľu odriekol pre žalúdočné problémy štart trojnásobný šampión podujatia Tom Boonen (Quick-Step Floors). Tridsaťšesťročný veterán, ktorý jazdí poslednú sezónu by sa mal najbližšie predstaviť začiatkom marca na pretekoch Tirreno-Adriatico.

Prevzaté z :

https://slovenskacyklistika.blogspot.sk/2017/02/peter-sagan-vitaz-na-belgickej-klasike.html