3. etapa Tirreno – Adriatico 2018 Peter Sagan 24. miesto!

Trojnásobný a úradujúci majster sveta Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) v samom závere vpredu chýbal a do cieľa došiel na 24. mieste s mankom 34 s. Celkovo Saganovi patrí skvelá 11. pozícia s odstupom 42 sekúnd na nového prvého muža pretekov Gerainta Thomasa.

“Bola to tvrdá etapa s dvoma veľmi strmými stúpaniami v závere v Trevi. Cítim, že som vo forme, ale stále sme len na začiatku dlhej sezóny a tie najdôležitejšie ciele a výzvy prídu až o niekoľko týždňov či mesiacov. Na pretekoch Tirreno-Adriatico máme pred sebou ešte štyri etapy a pokúsime sa dosiahnuť čo možno najviac,” uviedol Peter Sagan podľa svojho oficiálneho profilu na facebooku.

Športový riaditeľ nemeckej zostavy Enrico Poitschke musel priznať, že od tretej etapy čakali viac. Sagan nevyhral a Majka vypadol z boja v poradí. “Naším cieľom bolo bojovať s Petrom o etapový triumf. Tím pracoval dobre, aby ho dostal do dobrej pozície na záverečnom okruhu. Držal sa vpredu, ale druhý prechod cez záverečný kopec sa ukázal ako príliš ťažký pre neho. Bol to finiš pre vrchárov. Dvadsať kilometrov pred cieľom mal pád Rafal Majka. Nič sa mu nestalo, ale stratil drahocenný čas napriek tomu, že Maciej Bodnar sa veľmi snažil, aby ho vrátil do hlavnej skupiny. Davide Formolo sa posunul do najlepšej desiatky, teraz budeme pracovať na neho.”

Tirreno – Adriatico 2018

3. etapa, Follonica – Trevi (234 km):

1. Primož Roglič Slovinsko LottoNL-Jumbo 6:17:23 h
2. Adam Yates Veľká Británia Mitchelton-Scott + 3 s
3. Tiesj Benoot Belgicko Lotto Soudal + 6 s
4. Geraint Thomas Veľká Británia Team Sky + 7 s
5. Rigoberto Uran Kolumbia First-Drapac Cannondale + 10 s
6. Mikel Landa Španielsko Team Movistar + 10 s
24. Peter Sagan Slovensko Bora-Hansgrohe + 34 s